خدمات چاپ پلات و لمینت

امروزه شاهد چاپ‌ های گوناگونی هستیم که بسیار نیز کاربردی و مفید واقع شده‌ اند، یکی از آن‌ ها چاپ پلات می‌ باشد که این چاپ‌ها در زیر مجموعه چاپ دیجیتال قرار گرفته‌ اند. امروزه برای چاپ از دو روش چاپ دیجیتال و چاپ افست کمک می‌ گیرند. با چاپ دیجیتال می‌ توان با سرعت بالایی در چاپ بهره برد و کیفیت در این روش بسیار بالا و شفاف می‌ باشد.

برای تیراژهای پایین به‌ طور معمول از چاپ دیجیتال استفاده می‌ کنند و چاپ پلات نیز همان چاپ دیجیتال است که روی سطوح عریض کار می‌ شود. ازپلات و لمینت برای چاپ کردن عکس‌ های به نسبت عریض‌ تر از سایز اندازه‌ ها استفاده می‌ کنند. برای باکیفیت‌ تر شدن چاپ پلات همیشه و به‌ صورت دائمی از لمینت در کنار آن استفاده می‌ کنند.

چاپ-پلات

بارزترین ویژگی‌ های پلات و لمینت

از بارزترین ویژگی های چاپ پلات و لمینت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جوهرهای استفاده شده در این نوع چاپ با محیط‌ زیست سازگاری دارند و بسیار روان هستند.
 • پایه اصلی جوهرهای چاپ پلات آب است.
 • چاپ دیجیتال پلات لمینت دارای سرعت و کیفیت بالاست.
 • لمینت ها بر روی تمامی کاغذها قابلیت چاپ دارند.
 • لمینت دارای قدرت چسبندگی بالا و میزان بالای شفافیت که البته به‌ صورت مات نیز موجود هستند.
 • عدم محدودیت در سایز لمینت

خدمات چاپ پلات و لمینت

لغت چاپ در واژه به معنای منتقل‌ کردن یک سری داده‌ ها و اطلاعات به روی سطوح قابل انتقال است که قرن‌ های متمادی است دست‌ به‌ دست از روش‌ های بسیار سخت و دستی گشته است و به امروز رسیده است که توسط دستگاه‌ های پیشرفته و در چشم به هم‌ زدنی و در تیراژهای بالا قابل انجام است. البته باید گفت که امروزه افراد حتی توانسته‌ اند سطوحی را انتخاب کنند که چاپ‌ های انجام‌ گرفته از آسیب در امان باشند.

چاپ‌ های دیجیتال با نام‌ های متفاوتی بنا بر دستگاه‌ هایی که از آن‌ ها استخراج می‌ شوند موجود هستند. پلاتر دستگاه چاپ دیجیتالی است که چاپ پلات در آن انجام می‌ شود. در چاپ پلات طرح نهایی بر روی کاغذی مخصوص چاپ می‌ شود. باید گفت که این چاپ از پربازده‌ ترین انواع چاپ محسوب می‌ شود. نوارهای حفاظت‌ کننده از چاپ پلات که قابلیت چسبندگی دارند لمینت نامیده می‌ شوند که بر روی چاپ پلات کشیده می‌ شود تا از این نوع چاپ محافظت کند.

آشنایی کامل با چاپ پلات و لمینت

شاید برای شما هم سوال باشد که لمینت چیست؟ برای استحکام بخشیدن به محصولات چاپ از روکشی استفاده می‌ کنند که طول عمر چاپ را طولانی‌ تر می‌ کند به این پوشش و محافظ لمینت گفته می‌ شود. از چاپ پلات و لمینت برای محصولاتی استفاده می‌ شود که به مقاومت بالایی احتیاج دارند و این محصولات در برابر فشار و ضربه قرار دارند که برای آسیب نرسیدن به محصول از این چاپ بهره می‌ برند تا مقاومتش بیشتر شود. از چاپ پلات و لمینت برای موارد عریض بکار می‌ برند که به عرضی بالا می‌ گویند که اندازه آن بالای یک الی یک و نیم متر باشد که صاحبان کار در این زمینه کیفیت برایشان حرف اول را می‌ زند.

دستگاهی که با آن چاپ پلات را انجام می‌ دهند پلاتر نام دارد و این دستگاه به‌ شکلی برنامه‌ ریزی شده است که می‌ تواند رنگ را دریافت کرده و عمل چاپ را به پایان برساند. چاپ پلات تا سی متر نیز گنجایش دارد و هیچ تغییری روی کیفیت آن نخواهید دید.

اگر نمایشگاه‌ های معروف را ببینید با پوسترها و تبلیغات به شکل چاپ بنر رو‌ به‌ رو خواهید شد. برای چاپ پلات و لمینت به کاغذ مخصوص نیاز است که این کاغذها دارای پوشش و کیفیت خاصی هستند که در هنگام چاپ جوهر روی کار پخش نمی‌ شود و خیسی جوهر سریع از بین می‌ رود. در چاپ پلات و لمینت دو نوع گرم و سرد وجود دارد.

لمینت سرد نیز در نوع مات و براق دردسترس می‌ باشند که دارای ظرافت خاصی هستند. چاپ پلات‌ های لمینت مات به دلیل اینکه نور را بازتاب نمی‌ دهند بسیار پرطرفدار می‌ باشند. اما چاپ پلات براق به‌ دلیل کیفیت پایینش کمتر مورد استفاده عموم مردم قرار می‌ گیرد. این چاپ به‌ خاطر براق بودن نور را به‌ خوبی بازتاب می‌ کند و همین امر باعث می‌ شود تا افراد نتوانند به‌ خوبی آن را مشاهده کنند.

تفاوت چاپ پلات و  بنر در چیست؟

 • برای افزایش یا کاهش صدا از کلیدهای بالا و پایین استفاده کنید. 
 • تفاوت اصلی در بین این دو چاپ در کیفیت می‌ باشد که چاپ پلات به نسبت چاپ بنر از کیفیت بسیار بالاتری برخوردار می‌ باشد.
 • کیفیت چاپ پلات دارای ظرافت و زیبایی نیز می‌ باشد و از آن در فروشگاه و نمایشگاه و… استفاده می‌ کنند اما چاپ بنر برای فضای بیرونی بسیار پرکاربرد می‌ باشد.
 • جوهری که برای چاپ پلات بکار برده می‌ شود به‌ سرعت خشک می‌ شود و پخش شدن آن غیرممکن است اما در چاپ بنر برای خشک‌ شدن جوهر باید صبر کرد.
 • چاپ بنر نمای دور بسیار خوبی دارد اما چاپ پلات را می‌ توان از نزدیک نیز مشاهده کرد.

انواع مختلف پلات لمینت

چاپ پلات لمینت دارای انواع مختلفی می‌ باشد که چاپ هر نوع از پلات لمینت‌ ها بسته به شرکت موردنظر انجام می‌ گردد.

انواع چاپ پلات به شرح زیر است …

 • چاپ پلات و لمینت مات
 • چاپ پلات لمینت براق
 • چاپ پلات سلفون مخملی
 • چاپ پلات سلفون ماسه‌ ای
   

کاربرد پلات و لمینت

برای بازاریابی و تبلیغات مورد استفاده قرار می‌ گیرد.
در نقشه‌ کشی و سایر کارهای دانشجویان که قصد چاپ باکیفیت بالا دارند بسیار کاربردی می‌ باشد.
در داخل نمایشگاه‌ ها و فرودگاه‌ ها بسیار مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

مزایای چاپ پلات و لمینت چیست؟

چاپ پلات دارای کیفیت بسیار بالا می‌ باشد.
به نسبت کیفیت از قیمت مناسبی برخوردار است.
وضوح بسیار مناسب آن باعث شده از نزدیک نیز قابل‌ مشاهده باشد.
در مقابل با باد نور خورشید و بارش مقاومت بالایی دارد و چروک نمی‌ شود.
با کمک یک دستمال نخی می‌ توان چاپ پلات را تمیز کرد.

معایب چاپ پلات و لمینت در چیست؟

چاپ پلات و لمینت برای فضای بیرونی مناسب نمی‌ باشد
حداقل عرض چاپ تا یک و نیم متر است.

 

چرا چاپ پلات و لمینت؟

پس از چاپ پلات برای استحکام و زیبایی این چاپ از پوشش لمینت استفاده می‌ شود که تنوع این پوشش است که باعث زیبایی چندبرابر چاپ پلات است. باید عنوان کرد که چاپ پلات به‌ تنهایی کامل نیست و بسیار آسیب‌ پذیر است چراکه جوهر استفاده شده در چاپ پلات با قابلیت حل‌ شدن در آب دارای ماندگاری کوتاه است. دلیل دیگر این است که چون چاپ پلات به‌ خودی‌ خود بسیار شفاف و براق است می‌ توان با استفاده از لمینت مات بر روی آن از بازتابانده شدن نور جلوگیری کرد.

لمینت‌ ها به دودسته گرم و سرد تقسیم می‌ شوند که تفاوت این دو در قیمت نیز به‌ خوبی نمایان است. باید عنوان کرد که چون در چاپ پلات در نوع اول گرما نقشی اساسی بر عهده دارد از قیمت کمتری برخوردار است و در نوع دوم که دارای ظرافت و چشم نوازی بیشتری است باید مبلغ بیشتری را پرداخت. البته عوامل دیگری مانند میزان براقی و یا مات بودن، ضخامت این نوع پوشش و کاغذ مربوطه، سایز نهایی تولید شده و کمیت و کیفیت مواد نیز در قیمت نهایی تأثیرگذار است.

اگر طرح و یا عکسی دارای جزئیات مهم باشد چاپ پلات گزینه بسیار خوبی است. البته باید خاطرنشان شد که خدمات چاپ پلات و لمینت در دیزاین‌ های داخلی مورد استفاده است. همچنین در بنرها و استندهای برگزاری نمایشگاه‌ ها و کارگاه‌ های مهم  و بزرگ و یا چاپ پوسترها نیز مورد استفاده قرار می‌ گیرند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که می‌ توان از نوع ارزان خدمات چاپ و پلات جهت بازاریابی‌ های محیطی، پروژه‌ های دانشجوهای معماری و نقشه‌ کشی استفاده کرد.

مجموعه جاوید چاپ با انجام خدمات چاپ پلات و لمینت و در وهله اول طراحی این چاپ‌ ها با کادری خلاق توانسته است در میان مشتریان این فضاهای کاری، رتبه خود را بیابد و برای خود جایگاهی داشته باشد.

علاوه بر چاپ لمینت چاپ‌ های دیگری هم هستند که شما می‌ توانید باتوجه‌ به نیاز خود از آن‌ ها استفاده کنید که مجموعه جاوید چاپ این خدمات را ارائه می دهد. برای چاپ انواع استیکر، چاپ مش، چاپ فلکسی و چاپ لایت باکس می‌ توانید به مجموعه جاوید چاپ مراجعه کنید. این مجموعه دارای تیم کارکشته می‌ باشد و به‌ راحتی می‌ تواند تمامی خواسته‌ های شما را در زمینه چاپ با بهترین کیفیت تحویل دهد.

قیمت پلات و لمینت

چاپ پلات از انواع ابزارهای تبلیغاتی است که در فضای داخلی مجموعه مورد استفاده قرار می‌ گیرد. چراکه به دلیل مواد و جنس پلات، کیفیت و مقاومت بالایی را در باران، رطوبت و نور از خود نشان می‌ دهد. با این حال برای اینکه بتوانید عمر چسب پلات را بیش‌ تر کنید، می‌توانید از لمینت بر روی سطح آن استفاده نمایید.

جنس چاپ پلات از کاغذ گلاسه می‌ باشد. به همین سبب از آن در فروشگاه‌ ها، نمایشگاه‌ ها و… استفاده می‌ کنند. پلات‌ ها بر اساس نوع جنس و عرض به کار رفته در آن با قیمت‌ های متنوع به فروش می‌ رسد. برای اینکه بتوانید این محصول کاربردی را با قیمت کم‌ تری سفارش دهید، می‌توانید به مجموعه جاوید چاپ مراجعه کنید. تا علاوه‌ بر آشنایی با چاپ پلات با دیگر ابزارهای تبلیغاتی آشنایی پیدا کنید. جهت دریافت خدمات مشاوره با ما در ارتباط باشید.

مرکز چاپ جاوید با تکیه بر تجربه و تخصص خود در زمینه چاپ پلات، این خدمات را به صورت حرفه‌ای انجام می‌دهد. آنها از دستگاه‌های پیشرفته پلاتر استفاده می‌کنند که توانایی چاپ تصاویر بزرگ و با دقت بالا را دارند. همچنین، طراحان و تکنسین‌های ماهر یک اتلیه طراحی حرفه‌ای راه‌اندازی کرده‌اند تا بتوانند نیازهای شما را در زمینه چاپ پلات به طور کامل برآورده کنند. از جمله خدماتی که جاوید چاپ ارائه می‌دهد، می‌توان به طراحی و چاپ نقشه‌های معماری، نقشه‌های فنی، طرح‌های صنعتی و تخصصی، نقشه‌های برق و مکانیکی و سایر نیازهای چاپ پلات اشاره کرد.

سوالات متداول

تفاوت‌ های قابل ملاحظه‌ ای را می‌ توان در چاپ بنر و پلات مشاهده کرد. به عنوان مثال در چاپ پلات شاهد کیفیت بالاتری نسبت به چاپ بنر هستیم یا می‌ توان به این نکته اشاره کرد که چاپ بنر نمای دور زیبایی دارد. در صورتی که چاپ پلات از نزدیک جلوه زیبایی دارد و می‌ توان آن را مشاهده کرد.

از چاپ پلات و لمینت می‌ توان در فرودگاه‌ ها، بازاریابی، نقشه کشی و داخل نمایشگاه‌ ها بهره برد.

چاپ پلات لمینت براق، چاپ پلات سلفون ماسه‌ ای، چاپ پلات لمینت سلفون مخملی، چاپ پلات لمینت مات

5/5 - (3 امتیاز)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد

امکان ارسال کار به شهرستان هم دارید؟

نظری

تا چه ابعادی می‌تونم سفارش بدم؟

امیر

چاپ پلات و لمینت چه تفاوتی با هم دارند؟

keyboard_arrow_up