سرلاین فروشگاهی امروزه یکی از بهترین نوع از تبلیغات فروشگاه ها محسوب می شود. به قفسه‌ هایی که در قسمت‌ های ابتدایی و انتهایی هر لاین نصب می‌ شود سرلاین می‌ گویند. در فروشگاه‌ های بزرگ برای فروش محصولاتی که پرفروش هستند از سرلاین‌ ها استفاده می‌ کنند. امروزه تجارت نقش مهمی در زندگی مردم دارد.

مغازه ها به مردم این امکان را  می دهند  تا اقلام مورد نیاز خود از جمله مواد غذایی و دارویی  را تهیه کنند. فروشگاه، فروشنده، تزیین و چیدمان اقلام برای فروش همیشه با انسان همراه بوده است، از زمانی که انسان خرید و فروش اشیاء را آموخت، فروشگاه هایی وجود داشته‌اند، البته نه به شکل امروزی. در دنیای پیشرفته، مغازه‌ ها بیکار نیستند و از تکنیک‌ های فروش روانشناسی و علوم اجتماعی خود برای پیش بینی انتظارات مشتریان استفاده می کنند.

سرلاین فروشگاهی

برای سفارش سرلاین فقط کافیست با شماره زیر تماس بگیرید

خرید سرلاین فروشگاهی

فروش محصولات با سرلاین فروشگاهی

 سرلاین‌ ها یکی از پربازدیدترین نقاط فروشگاه هستند چرا که چیدمان محصولات در این قفسه‌ ها می تواند در افزایش فروش شما بسیار موثر باشد. بنابراین، ما باید توجه داشته باشیم که به دلیل انواع محصولات در مغازه‌ ها و فروشگاه‌ ها، یک استراتژی خوب برای طراحی و شکل انواع مختلف خطوط در نظر گرفته شود.

بدون شک قرار دادن محصولات در قفسه‌ ها می تواند تاثیر زیادی بر فروش محصولات داشته باشد، در فروشگاه های خرده فروشی برخی از قفسه‌ ها را بهتر است به این سرلاین‌ ها اختصاص داد که تا حدودی به نفع مغازه‌ دار است.

اقدامات خرید نیز یک موقعیت استراتژیک در فروشگاه از لحاظ دید بصری و فضای ویژه در بارگیری و در ارتباط با دسترسی مشتری به محصولات پایه است و بنابراین می تواند برای تبلیغات استفاده شود.

نکاتی در رابطه‌ با چیدمان اصولی محصولات فروشگاه‌ ها

  • داشتن دسترسی راحت مشتریان به‌ تمامی محصولات
  • تردد سریع و بدون مانع
  • دیدن تمامی کالا‌ها از نزدیک
  • وجود موقعیت لمس برخی از محصولات
  • بررسی قیمت‌های برخی از محصولات و مقایسه کیفیت آن‌ ها
  • ایجاد فضای مناسب برای راهرو‌ها
  • ایجاد محل مناسب برای تست بعضی از کالا‌ ها

نکاتی که در هنگام خرید سرلاین فروشگاهی باید به آن‌ ها توجه کرد!

امروزه قفسه سرلاین فروشگاهی یکی از تجهیزات ضروری و مهم برای فروشگاه‌ ها به‌ حساب می‌ آید. استفاده کردن از سرلاین‌ ها موجب می‌ شود تا نظم در محیط فراهم شده و از بروز مشکلات و ضرر‌های مالی تا حد بسیار بالایی جلوگیری گردد. اگر قفسه‌ ها دارای ظاهری زشت و نامناسب باشد و وزن محصولات را به‌ خوبی نتواند تحمل کند موجب صدمه رسیدن به آن‌ ها می‌ گردد. در هنگام انتخاب باید به ابعاد قفسه‌ ها توجه ویژه‌ ای داشته باشید.

یک پیشنهاد ویژه: چاپ کاغذ دیواری با طرح دلخواه شما با هر ابعاد و اندازه ای

چرا استفاده کردن از سرلاین در فروشگاه مهم است؟

برای اینکه بتوان در فروشگاه‌ های بزرگ نظم برقرار کرد استفاده کردن از سرلاین‌ ها بسیار توصیه می‌ شود. هنگامی که خریدار وارد فروشگاه می‌ شود اولین چیزی که نظر او را جلب می‌ کند سرلاین‌ ها می‌ باشند که بهتر است اجناس گران‌ قیمت خود را در این مکان‌ ها قرار دهید. اصلی‌ ترین نکته در هنگام استفاده از سرلاین‌ ها این است که می‌ توانید از فضای کلی فروشگاه‌ ها برای چیدن اجناس استفاده کنید و همین امر باعث می‌ شود تا بتوانید جنس بیش‌ تری را برای فروش به مشتریان در فروشگاه قرار دهید.

پیشنهاد می کنیم از مطلب چاپ فلکسی هم بازدید نمایید.

خدمات چاپ سرلاین فروشگاهی

از آنجایی‌ که استندهای تبلیغاتی در فروشگاه‌ ها بیشتر در دید عموم است؛ بنابراین مراکز فروش استندهایی با نام سرلاین که اغلب، هم عرض با قفسه‌ ها است در معرض دید قرار می‌ دهند که پروموشن‌ ها، کالاهای تخفیفی و اجناس به‌ روز را درون آن‌ ها قرار دهند تا مشتریان هر چه راحت‌ تر بتوانند به انتخاب کالا و محصول موردنظر خود بپردازند. اما اسم سرلاین از آنجا نشئت‌ گرفته است که چون این قفسه‌ ها در ابتدا و یا انتهای هر لاین فروشگاهی قرار می‌ گیرند اصطلاحاً اینگونه نامگذاری شده‌ اند. این سرلاین ­ها در جاهایی باید قرار بگیرند که جلوی دید مشتریان را نگیرند و باعث نشوند که باقی محصولات از نظر پنهان شوند.

خصوصیات سرلاین ­های فروشگاهی

این قفسه‌ ها عموماً می‌ توانند از جنس طلق‌ های چند لایه و محکم، فلز و یا ام‌ دی‌ اف باشند که دوام و استحکام لازم را جهت تحمل وزن محصولاتی که بر روی آن‌ها چیده می‌ شود داشته باشند. همچنین رنگ‌ بندی این سرلاین­ ها باید به‌ گونه‌ ای باشد که از نظر روانشناسی بر روی مشتریان تأثیرات مثبتی داشته باشد تا همزمان بر روی میزان فروش نیز تأثیر داشته باشد.

باید گفت که قفسه‌ های داخلی فروشگاهی از بیرون فروشگاه قابل‌ مشاهده نیستند و بنابراین امکان کمی وجود دارد که مشتریان از فضای داخلی و از تنوع محصولات اطلاع پیدا کنند. به همین دلیل سرلاین­ های فروشگاهی در مکان‌ هایی از فروشگاه تعبیه می‌ شوند که مشتریان از بیرون نیز بتوانند از تنوع محصولات دیدن کنند.

برای ایجاد و برقراری نظم فروشگاهی باید از اصولی برای چیدمان صحیح استفاده کرد. از جمله این اصول باید به برقراری فضایی برای رفت‌ و آمد مناسب در راهروها فکر کرد که مشتریان برای استفاده از این فضا علی‌ الخصوص با چرخ‌ های خرید با مشکل مواجه نشوند. باید خاطر نشان کرد که کسانی که در داخل فروشگاه حضور دارند باید به‌ راحتی به‌ تمامی قفسه‌ های فروشگاهی و محصولات دسترسی داشته باشند و سرلاین‌ ها موقعیت استفاده از دیگر محصولات را از آنان نگیرند. همچنین قیمت تمام شده و تخفیفی این محصولات به‌ گونه‌ ای در سرلاین­ ها درج شده باشد که مشتریان قابلیت مقایسه قیمت‌ ها را داشته باشند.

خلاقیت در ایده‌ پردازی ساخت سرلاین های فروشگاهی

سرلاین­ های فروشگاهی از چهار بخش تشکیل می‌ شوند که اجزای اصلی این قفسه‌ ها را در بر می‌ گیرند. چرا که سرلاین­ ها دارای ابعاد گوناگونی هستند که بدنه‌ ها و قسمت بالایی و زیرین را شامل می‌ شوند. سرلاین ­ها با این که می‌ توانند ساده باشند و تنها رنگ‌ آمیزی در آنان دخیل باشد؛ اما درعین‌ حال نیز می‌ توانند دارای تبلیغات بر روی بدنه نیز باشند و طرح‌ های متفاوت بنا بر محصولی که قرار است داخل آنها چیده شود.

هر فروشگاهی می‌ تواند برای ارسال face to face پیام تبلیغاتی خود و پیشی‌ گرفتن از رقبای خود از شیوه‌ های متفاوت چاپ‌ های سرلاین­ ها استفاده کند و از دیگر فروشگاه‌ ها متمایز شود و این امر زمانی میسر می‌ شود که از ایده‌ های خلاق، صنایع زیباسازی و شیوه‌ های چاپ مدرن و همچنین استفاده از ابزار صوتی تصویری در این سرلاین­ ها استفاده شود. در پایان باید اشاره کرد که جهت استفاده از طراحی‌ های خلاقانه و به‌ روز و همچنین کیفیت‌ های بالا در چاپ و نشر سرلاین فروشگاهی از مجموعه جاوید چاپ می‌ توان کمک شایانی گرفت تا بتوان روزانه از رقبای جدی در این کارزار پیشی گرفت.

خلاقیت در تبلیغات سوپر مارکت

سوپر مارکت و فروشگاه از جمله مکان‌ هایی هستند که افراد می‌ توانند اقلام مورد نیاز خود را از آنجا تهیه کنند و به همین دلیل چیدمانی که در فروشگاه‌ ها و سوپر مارکت‌ ها انجام می‌ شود، باید بتواند چشم مخاطبان را به خود جذب کند و در آنان احساس نیاز خرید را به وجود آورد. به همین دلیل صاحبان کسب و کار باید برای تبلیغ اقلام خود از یکسری ابزارهای متفاوت و خاص بهره بگیرند.

یکی از این ابزارهای تبلیغاتی می‌ توانند سر لاین‌ های فروشگاهی باشند. با استفاده از سرلاین‌ های فروشگاهی متناسب با نیاز خود و با انتخاب طرح و رنگ خاص می‌ توانید به دکور فروشگاه خود زیبایی خاصی را ببخشید. سر لاین‌ ها  را می‌ توان در قسمت ابتدا و انتهای هر لاین در فروشگاه‌ ها مشاهده کرد که در آن از محصولات پرفروش و تخفیف‌ دار استفاده می‌ کنند.

برای اینکه بتوانید از این سر لاین‌ ها در تبلیغات سوپر مارکت خود استفاده نمایید و طرح انتخابی خود را در دست داشته باشید می‌توانید با مراجعه به سایت مجموعه جاوید چاپ سفارش خود را انجام دهید و در نهایت یک سرلاین خاص و باکیفیت داشته باشید.

سوالات متداول

سرلاین‌ ها به عنوان مهمترین قفسه‌ های فروشگاه شناخته می‌ شوند. به همین دلیل در این قفسه‌ ها محصولات گرانتر و مهم فروشگاه چیده می‌ شود. همچنین به دلیل پر بازدید بودن سرلاین‌ ها یکی از ابزارهای تبلیغاتی مهم به شمار می‌ روند.

داشتن محل مناسب برای تست برخی از اقلام، دیدن تمامی کالاها، ایجاد فضای مناسب برای تردد بدون مانع، دسترسی داشتن به تمامی محصولات.

هنگامی که از سرلاین‌ ها در فروشگاه‌ ها استفاده می‌ شود، علاوه بر نظمی که در فروشگاه‌ ها ایجاد می‌ کند، می‌ تواند از بروز مشکلات مالی جلوگیری کند. به همین دلیل  هنگام خرید سرلاین‌ها باید ابعاد قفسه‌ ها را در نظر داشته باشید، تا بتواند وزن محصولات را تحمل کند.

5/5 - (2 امتیاز)
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
keyboard_arrow_up